ANO simulācijas spēle

41861453211 0856d5dcf0 o

No 26. līdz 29. aprīlim Tallinā norisinājās ANO simulācijas spēle, kur piedalījās jaunieši no 7 valstīm. No Latvijas - 23 cilvēki. No Valmieras Valsts ģimnāzijas piedalījās divi skolēni: Gvido Vintergollers (10. A kl.) un Mārtiņš Reinis Puriņš (10. C kl.). Dalībnieku vidū bija gan studenti no Rīgas Stradiņa universitātes, gan vidusskolēni no UNESCO asociētajām skolām. Pirmā kārta norisinājās 14.martā Zviedrijas vēstniecībā Rīgā, kur skolēni no Latvijas tika iepazīstināti ar spēles norisi. Pēc šī semināra jauniešiem tika piešķirtas Valstis, kuras viņi pārstāvēs komitejās, kurām jālemj par piedāvātajām tēmām. Šī gada tēmas bija trīs: vardarbība pret sievietēm un bērniem, iedzimto tiesības un medijpratība. Pēc mājasdarba izpildes dalībnieki tika izvirzīti uz nākošo kārtu, kura notika Tallinas Jüri ģimnāzijā. Pasākuma laikā norisinājās debates par tēmām, par kurām lēma un kuras apstiprināja Ģenerālajā asamblejā demokrātiska balsojuma ceļā. Pēc balsojuma tika veidotas koalīcijas (valstu grupas ar līdzīgiem viedokļiem, kas sadarbojās, lai sasniegtu savu izvirzīto mērķi). Katra koalīcija veidoja rezolūciju, par kuru pēc tam balsoja Ģenerālajā asamblejā, kur piedalījās visas valstis. Bez šīs formālās daļas pasākuma organizatori piedāvāja dažādas izklaidējošas aktivitātes, kuru rezultātā tika iegūti jauni draugi no valstīm – dalībniecēm. Pasākums norisinājās angļu valodā.

Mārtiņš Reinis Puriņš 10.c

UNESCO burinieks dodas ceļā

IMG 1363IMG 1368

Ar Luīzes Maijas Alkotes vārdiem - "Es nebaidos no vētrām, jo es vēl tikai mācos vadīt savu kuģi"- 7. decembrī tika atklāts pasākums, kurā VVĢ skolēni un skolotāji pievienoja savu artavu ceļojošajam UNESCO asociēto skolu buriniekam, kas līdz valsts simtgadei apceļos visas 32 projektā iesaistītās skolas. Projekta ideja - katra skola buriniekam pievieno ko nozīmīgu - mēs kuģi padarījām vieglāk vadāmu, uzstādot stūres ratu, un, grupas instrumentālā ansambļa izpildītajai mūzikai skanot, vēlējām labu ceļa vēju tālāk uz Rīgas Valsts 2. ģimnāziju.

Šogad UNESCO nedēļā Latvijā aicina pievērsties kulinārā mantojuma izzināšanai

UNESCO nedela publicitates attels gray a6664228-1Laikā no šī gada 9. līdz 15. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.

“Nozīmīga nacionālā bagātība, kas stiprina mūsu piederības un sakņu izjūtu, ir nemateriālais kultūras mantojums – tradīcijas, ieražas prasmes un rituāli. Suminot Latvijas līdzdalību UNESCO saimē, aicinām šogad UNESCO nedēļā izzināt kulinārā mantojuma stāstus un iedzīvināt tos ikdienā, piemēram, atklājot kādu savas vecvecmammas recepti, ko izstāstīt arī citiem,” aicina UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Izvēloties sev saistošāko līdzdalības formu, UNESCO nedēļas laikā ikviens interesents aicināts iesaistīties, piemēram, iepazīstoties ar Latvijas ēdiena gatavošanas tradīcijām; pētot kopīgās un atšķirīgās iezīmes dažādos reģionos; dodoties ciemos pie recepšu zinātājiem, dokumentēt un aprakstīt senas un ne tik senas receptes; apmeklējot muzejus, bibliotēkas, pētīt senās receptes, mēģināt tās pagatavot, kā arī aprakstīt pagatavošanas procesu. Tāpat starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” ietvaros UNESCO nedēļas laikā ir iespējams analizēt, cik ilgtspējīgs un veselīgs ir tradicionālais ēdiens šodien. 

UNESCO nedēļas 2017 laikā apkopoto informāciju (tostarp gatavošanas tradīciju aprakstus, unikālas, tradicionālas receptes, to pagatavošanas procesu, fotoreportāžas) ikviens aicināts publicēt savā vai pārstāvētās organizācijas vai iestādes Facebook lapā vai blogā, pievienojot mirkļbirku #unesconedela2017 vai savas iestādes mājaslapā (nosūtot saiti uz materiālu e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ). Savukārt izglītības iestādes aicinātas iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā un aizpildīt darba lapas, analizējot tradicionālos ēdienus (plašāk: www.skolas.unesco.lv).

UNESCO nedēļa Latvijā ik gadu norisinās kopš 2011. gada. Tā ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Pārpublicēts materiāls no UNESCO.LV

Mantojuma stāsts - mans stāsts, tavs stāsts

IMGUNESCO aicina saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu. 12. maijā Rīgā notika seminārs – meistarklase, kura laikā gida un profesionāla fotogrāfa pavadībā iepazināmies ar Rīgas kultūrvēsturisko mantojumu. Šajā seminārā piedalījās 7. klases skolēni – Terēze Mača, Rihards Baiks, Laine Cīrule, Amanda Dūrēja un Ikars Krievs. UNESCO organizācija aicina piedalīties akcijā “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” un tās mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus iepazīt un izzināt kultūras mantojumu, kā arī nodrošināt atbalstu pedagogiem kultūras mantojuma jautājumu integrēšanai mācību saturā. Akcijas ietvaros dalībnieki aicināti veidot fotostāstus  kolāžas, kas atklāj kultūras mantojuma nozīmi sabiedrības un ik viena dzīvē.  

Pasākums bija saturīgs, interesants un aizraujošs.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa

Jaunieši apspriedīs globāli nozīmīgas tēmas ANO modelēšanas spēlē Ukrainā

foto.roberts.vidzidskis-3358No 7. līdz 9. aprīlim 20 vidusskolēni no Ādažiem, Cēsīm, Grobiņas, Kuldīgas, Ozolniekiem, Pļaviņām, Riebiņiem, Rīgas un Valmieras piedalīsies starptautiskajā ANO modelēšanas spēlē Ļvivā, Ukrainā. Jaunieši atdarinās ANO komiteju darbu, diskutēs par starptautisku militāru konfliktu risināšanu, dzimumu līdztiesību, izglītības kvalitāti un pieejamību konfliktu skartās zemēs, kā arī ilgtspējīgiem risinājumiem pilsētvides attīstībai.

Kopumā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku no Ukrainas, Igaunijas, Latvijas, Polijas un citām valstīm – jaunieši, kuri izturējuši nopietnu nacionālo atlasi, pierādot savas zināšanas un interesi par globāliem izaicinājumiem, kā arī aktīvi darbojoties sagatavošanās pasākumos.

Jaunieši darbosies četrās ANO komitejās un iejutīsies Bolīvijas, Ēģiptes, Etiopijas, Itālijas, Zviedrijas, Ukrainas u.c. valstu diplomātu lomās. Rezultātā taps četras rezolūcijas, kas tiks prezentētas arī modelētā ANO Ģenerālajā asamblejā, kas notiks Ļvivas apgabala administrācijā 9. aprīlī.

Šīs spēles mērķis ir ieinteresēt un iesaistīt jauniešus debatēs un diskusijās par cilvēces attīstībai nozīmīgiem jautājumiem, tādējādi veicinot līderības, sadarbības un problēmu risināšanas prasmes, kā arī prasmi panākt vienošanos, kas nākotnē palīdzēs darboties komandā.

Igaunijas, Latvijas un Ukrainas ANO modelēšanas spēli organizē Sabiedrības iniciatīvu institūts no Ukrainas, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, un UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija. Projekta aktivitātes Latvijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā u.c. partneri.

Dalībnieki:

Ābols Alvis Cesis Secondary School
Bauže Alise Grobinas Gymnasium
Lankrete Katrīne Adazi Free Waldorf School
Vašķe Aivita Adazi Free Waldorf school
Zvejnieks Druvis Adazi Free Waldorf school
Puriņš Gustavs Ozolnieki Secondary School
Vugule Grēta Ozolnieki Secondary School
Hermanis Antons Plavinas Regional Gymnasium
Kapteinis Gints Plavinas Regional Gymnasium
Holopovs Andrejs Riebini Secondary School
Moisejenkova Ludmila Riga Classical Gymnasium
Vasilevska Jelizaveta Riga Classical Gymnasium
Galkins Maksims Riga Classical Gymnasium
Gabrāne Rūta Valmiera State gymnasium
Kronberga Linda Ingeborga Valmiera State Gymnasium
Pallo Filips Kuldiga Technology and Tourism Technical School
Artūrs Pavlovskis Kuldiga Technology and Tourism Technical School
2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates