ANO simulācijas spēle

41861453211 0856d5dcf0 o

No 26. līdz 29. aprīlim Tallinā norisinājās ANO simulācijas spēle, kur piedalījās jaunieši no 7 valstīm. No Latvijas - 23 cilvēki. No Valmieras Valsts ģimnāzijas piedalījās divi skolēni: Gvido Vintergollers (10. A kl.) un Mārtiņš Reinis Puriņš (10. C kl.). Dalībnieku vidū bija gan studenti no Rīgas Stradiņa universitātes, gan vidusskolēni no UNESCO asociētajām skolām. Pirmā kārta norisinājās 14.martā Zviedrijas vēstniecībā Rīgā, kur skolēni no Latvijas tika iepazīstināti ar spēles norisi. Pēc šī semināra jauniešiem tika piešķirtas Valstis, kuras viņi pārstāvēs komitejās, kurām jālemj par piedāvātajām tēmām. Šī gada tēmas bija trīs: vardarbība pret sievietēm un bērniem, iedzimto tiesības un medijpratība. Pēc mājasdarba izpildes dalībnieki tika izvirzīti uz nākošo kārtu, kura notika Tallinas Jüri ģimnāzijā. Pasākuma laikā norisinājās debates par tēmām, par kurām lēma un kuras apstiprināja Ģenerālajā asamblejā demokrātiska balsojuma ceļā. Pēc balsojuma tika veidotas koalīcijas (valstu grupas ar līdzīgiem viedokļiem, kas sadarbojās, lai sasniegtu savu izvirzīto mērķi). Katra koalīcija veidoja rezolūciju, par kuru pēc tam balsoja Ģenerālajā asamblejā, kur piedalījās visas valstis. Bez šīs formālās daļas pasākuma organizatori piedāvāja dažādas izklaidējošas aktivitātes, kuru rezultātā tika iegūti jauni draugi no valstīm – dalībniecēm. Pasākums norisinājās angļu valodā.

Mārtiņš Reinis Puriņš 10.c

Jau trešo gadu

Foto skolaJau trešo gadu notiek brīvprātīga apmaiņas programma starp Valmieras Valsts ģimnāziju un Hānas pilsētas ģimnāziju.

Sestdienas vakarā lidostā sagaidījām 18 vācu skolēnus un skolotājas Petru Maiweg un Christina Lex. Vācu viesi Valmierā viesosies līdz 21.aprīlim. Skolēni dzīvo ģimenēs, kuru bērni decembrī viesojās Vācijā. Pirmdien ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš skolas Svinību zālē vācu viesus sveica ar svinīgu uzrunu. Vācu skolēniem tika parādīta skola un pilsēta. Delegācijai bija arī pieņemšana pilsētas domē.

Vācu jauniešiem kopā ar mūsu skolēniem šī nedēļa solās būt interesanta un notikumiem bagāta.

UNESCO ASP Baltijas jūras projekts

bsp logoSveicam UNESCO ASP skolu starptautiskā Baltijas jūras projekta konkursa laureātes

Dārtu Cīruli (10.b klase) un Aneti Paulu Tomiņu (8.a klase)!

Barikāžu laika atcere

WhatsApp Image 2018-01-16“Es bieži atceros 1991. gada janvāra dienas, barikādes, barikāžu laiku, notikumus, kas risinājās pirms 27 gadiem. Un ne tikai tāpēc, ka no tām ir palikušas atmiņu šķembas- simtiem fotogrāfiju, tūkstošiem seju, bezgalīgi daudz stāstu. Jā, tas brīdis ir palicis manā atmiņā. Jā, tas ir tāds kā piemineklis mūsu neatkarībai vismaz manā prātā. Tieši toreiz Latvija atguva savu garīgo neatkarību. Brīvības izjūta padara cilvēku laimīgu. Par spīti visam, arī bailēm, sāpēm un zaudējumiem,”tā barikāžu notikumus pēc daudziem gadiem atcerās notikumu aculiecinieki. Tā jau ir kļuvusi par 20. gadsimta vēsturi, kuru 10. a klases skolēni izstātīja ģimnāzijas kolektīvam.

Precīzu cilvēku skaitu, kas aizbrauca uz barikādēm, neesot iespējams pateikt, jo ne visi devās uz barikādēm ar organizētajiem autobusu reisiem, Rīgas iedzīvotāji pirms un pēc darba pievienojās brīvības sargu pulkam, bet kopumā tie bija apmēram 50 tūkstoši – tik pēc ļoti aptuvenām aplēsēm varēja būt cilvēku, kuri barikāžu aizstāvēšanā piedalījās tieši. Lai arī trauksmainajās janvāra dienās pirms 27 gadiem pie ugunskuriem, pie betona bloku grēdām un smagās tehnikas izveidotajiem nocietinājumiem, pie stratēģiski nozīmīgo objektu durvīm pulcējās tūkstošiem aizstāvju, īstais barikāžu dalībnieku skaits ir daudz lielāks – gandrīz visa tauta. Tie, kas uz barikādēm pavadīja savus tēvus, vīrus un dēlus, nezinot, vai viņi atgriezīsies; tie, kas palika mājās kopt lopus un uzturēt saimniecību, kamēr citi piederīgie devās uz Rīgu; tie, kas viņiem gādāja ēdienu un dzērienu; tie, kas nevarēja ierasties, bet dzīvoja līdzi - tie visi bija barikāžu dalībnieki.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa

UNESCO burinieks dodas ceļā

IMG 1363IMG 1368

Ar Luīzes Maijas Alkotes vārdiem - "Es nebaidos no vētrām, jo es vēl tikai mācos vadīt savu kuģi"- 7. decembrī tika atklāts pasākums, kurā VVĢ skolēni un skolotāji pievienoja savu artavu ceļojošajam UNESCO asociēto skolu buriniekam, kas līdz valsts simtgadei apceļos visas 32 projektā iesaistītās skolas. Projekta ideja - katra skola buriniekam pievieno ko nozīmīgu - mēs kuģi padarījām vieglāk vadāmu, uzstādot stūres ratu, un, grupas instrumentālā ansambļa izpildītajai mūzikai skanot, vēlējām labu ceļa vēju tālāk uz Rīgas Valsts 2. ģimnāziju.

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates