Par tiesu procesa norisi Latvijā

WhatsApp Image 2018-05-08 at 17.22.24Pēc teorētisko zināšanu apguves politikas un tiesību nodarbībās par tiesu procesa norisi Latvijā, 12.c klases skolēni 8. maijā devās uz Valmieras rajona tiesu, lai vērotu krimināllietu par narkotiku iegādāšanos un glabāšanu. Piecu stundu ilgā tiesas sēde atklāja, cik komplekss un skrupulozs šis process patiesībā spēj būt. Tika lauzti arī sabiedrībā vispārpieņemti aizspriedumi par tiesu darbu kopumā. Pēc tiesas sēdes bija iespēja iepazīties ar Valmieras rajona tiesas namu, apskatīt arī citas tiesas zāles un uzzināt par amatpersonām, kuras darbojas iestādē. Atbildes uz skolēnus interesējošiem jautājumiem sniedza pats tiesnesis.

                                                                                    Ieva Paula Drekslere, 12.c.

Medijpratības noslēguma nodarbība

IMG 3721 IMG 3592 IMG 3657

Š.g. 3.aprīlī topošajiem Valmieras Valsts ģimnāzijas medijpratējiem tika sniegta iespēja ielūkoties Latvijas mediju pasaules aizkulisēs un gūt priekšstatu par tajās notiekošajiem procesiem.

Pirmā pietura – Latvijas Televīzija. Latvijas Televīzijas radošos un tehniskos nostūrus mums atklāja LTV Ziņu dienesta korespondente Anete Bērtule. Guvām visaptverošu ieskatu par mediju satura radīšanas gaitu. Sākot no materiāla sagatavošanas līdz studijas darbam un pārraidei publikai. Interesanti bija ielūkoties arī vienā no LTV arhīviem.

Jaunieši mūsdienās nenoliedzami ir kļuvuši interneta satura galveno mērķauditoriju. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lekciju par kritiskās domāšanas vitalitāti sniedza Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Liene Valdmane. Lekcijā tika atklāti pārsteidzoši statistikas dati un piemēri par jauniešu informācijas pārstrādes paradumiem, vājajām satura analīzes spējām, kas pakļauj tos dažādiem riskiem, un sociālo tīklu kultūru kopumā.

Ar praktisku darbošanos un diskusijām mēs paplašinājām savu redzesloku un kompetenci, kas turpmāk neļaus akli ticēt interneta spilgtajam saturam un informācijas pārbagātībai. Liels paldies Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektorēm Agnesei Dāvidsonei un Lienei Ločmelei par medijpratības lekciju sēriju gada garumā, kā arī Latvijas Televīzijai par laipno uzņemšanu, Anetei Bērtulei un Lienei Valdmanei.

Ieva Paula Drekslere, 12.c.

Jauno politiķu, kulturologu un filozofu skolas 1. nodarbība medijpratībā

IMG 2383Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektores Agnese Dāvidsone un Liene Ločmele 9. – 12. klašu audzēkņiem 2017./2018. akadēmiskajā gadā piedāvā Medijpratības nodarbību ciklu par aktuāliem un nozīmīgiem medijpratības jautājumiem. 10. oktobrī notika pirmā nodarbība, tās tēma – Mediju efekti.

Lekcijas sakumā klausītājus iepazīstināja ar vārda “medijs” nozīmi. Ar plašsaziņas līdzekļiem (iespiesti līdzekļi, radio, televīzija, internets, mūzika un tml.) tiek nodota informācija ar mērķi ietekmēt cilvēku vērtējumu, viedokli, rīcību. Mūsdienās tieši plašsaziņas līdzekļi nosaka, kas sabiedrībā ir un būs populārs, aktuāls, “stilīgs”. Mediju interesēs ir gūt komerciālu labumu, kā arī padarīt neinteresanto sensacionālu, lai piesaistītu mūs - patērētājus. Lektores atklāja, ka mediju dēļ sabiedrībā rodas aizspriedumi pret kādu personu, tautību, valsti, reliģiju utt. Pacelts tik jautājums, kāpēc Latvijā lielāks ir angliskā satura īpatsvars.

Par to, kā nepazust informācijas plašumos un spēt kritiski analizēt un izvērtēt saturu, klāstīs turpmākajās lekcijās.

Liels paldies lektorēm, uz tikšanos 7. novembrī!

Ieva Paula Drekslere, 12.c.

Jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība “Cilvēks reliģiju pasaulē”

12. aprīlī notika kārtējā jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība par visnotaļ interesantu un mūsdienās aktuālu tēmu – cilvēks reliģiju pasaulē. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore un filosofijas zinātņu doktore Agita Misāne. Klausīties bija ieradušies skolēni no 10.b, 10.c, 11.b un 11.c klases.

Lekcijas sākumā tika paskaidrots, kas tad īsti ir reliģijas, kā tās rodas, ko tās māca un kā reliģijas darbojas. Lektore veiksmīgi apgāza arī sabiedrībā izveidojušos aizspriedumus par reliģijām. Tika sniegts arī kodolīgs ieskats mitoloģijā, tās nozīmē mūsdienās. Klausītājus iepazīstināja ar reliģiju dimensijām, vienkāršāk sakot, principiem. Sīkāk tika paskaidrots pasaules ietekmīgāko reliģiju koncepts un galvenā mācība, kas paralēli atklāja reliģiju nozīmi un jēgu cilvēku dzīvē. Atklājās, ka Eiropa ir sekulāra, reliģija eiropieša dzīvē neieņem salīdzinoši lielu daļu. Noslēgumā apskatījām statistikas datus par reliģiju izplatību Latvijā. Noskaidrojām, ka Vidzemē ir vismazākais ticīgo iedzīvotāju skaits, turpretim Latgalē – vislielākais.

Kopumā lekcija bija saistoša, un tika iegūts visaptverošs priekšstats par šo tik plašo tēmu. Uzskatu, ka šādas nodarbības ir noderīgas jebkuram skolēnam, jo tiek paplašināts redzesloks un izprasti pasaules darbības pamatprincipi.

Paldies Agitai Misānei par nodarbību!

Ieva Paula Drekslere, 11.c.

Jauno filosofu un kulturologu skolas 4. nodarbība

trešdien, 12. aprīlī plkst. 15:15 104. kabinetā

tēma: “Cilvēks reliģiju pasaulē”

Nodarbību vada Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore Agita Misāne

 

Aicināti visi interesenti!

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates