Jauno astronomu skolas nodarbībaJauno astrtonomu skolas 1.nodarbība

JAS 1718-1

Jauno fiziķu skolas nodarbība „Rēķini par zvaigzni!”

9.decembrī notika pēdēja semestra JFS nodarbība „Rēķini par zvaigzni!” Nodarbības pirmajā pusē noklausījāmies divas lekcijas par to, kas ir gravitācija un kā tā darbojas kosmosā, par relatīvo kustību, kā stūrēt savu gaisa kuģi ceļojumā uz Marsu. Sīkāk apspriedām to, no kāda materiāla vajadzētu būvēt gaisa kuģi un par to, kas notiktu ar mūsu ķermeni, ja ilgstoši atrastos bezsvara stāvoklī – patiešām ceļotu uz cilvēkiem tik ļoti interesanto planētu. Par mazliet filozofiskiem jau kļuva jautājumi par to, kas ir tumšā matērija, kas īsti ir laiktelpa un kas notiek ar laiku, ja vairs mierīgi nebaudām mums pielikto Zemes gravitācijas spēku – atrodamies kosmosā.

                Praktiskajā daļā aprēķinājām, kādā attālumā no mums atrodas objekts, izmantojot telefona fotokameru, dažas formulas un kalkulatoru. Tieši tā arī aprēķina zvaigžņu attālumu no Zemes. Jāteic, ka ne vienmēr fizikas laboratorijas darbi izdodas un bieži vien fizikas likumi ir diezgan „apgāžami”, ņemot vērā, ka aprēķini un iegūtie rezultāti nav tādi, kādiem tiem vajadzētu būt. Viens eksperiments var izdoties pat ar apbrīnojami mazu kļūdu, turpretī, pamainot dažus attālumus, bet nemainot principu, var neizdoties.

                Visi, kam patīk fizika, apgalvos, ka laboratorijas darbā iegūti rezultāti, kas neapgāžami apstiprina hipotēzi, ir viena no lieliskākajām gandarījuma sajūtām! Paldies JFS un skolotājai Inesei Purmalei. Uz tikšanos janvārī!

Anna Žanete Treimane 12.a

Semestra pēdējā JFS nodarbība

Es nezinu, pa kuru laiku ir pienācis decembris, bet tas nozīmē vien to, ka semestra pēdējā JFS nodarbība Valmieras Valsts ģimnāzijā ir klāt - tiekamies 9. decembrī plkst. 15:00 uz nodarbību par astronomijas tēmu!

Nodarbībā "Rēķini par zvaigzni!" sāksim ar to, ka apskatīsim, kas tā tāda - Ciolkovska formula -, un kādas problēmas mums sagādātu galvassāpes, ja gribētu uzbūvēt raķeti uz Marsu, bet praktiskajā darbā praktiski rēķināsim attālumus.

Lai viss noritētu lieliski, jāpaņem līdzi kaut kas, kur piefiksēt gudrības un šoreiz arī silta jaka!

Tiekamies! :)

JFS kārtējā nodarbība

Nodarbība notiks 25.novembrī plkst. 15.00

Šajā reizē Jauno Fiziķu Skola viesosies Valmieras Valsts Ģimnāzijā ar nodarbību, kas palīdzēs lauzt stereotipus, kas sabiedrībā valda par dažādiem fizikāliem procesiem jeb "Mitoloģika"! Esam redzējuši daudz filmas, kur kosmosā ar lielu blīkšķi uzsprāgst zvaigzne vai autobuss lido pāri bezdibenim.. Cik no tā visa ir taisnība? Atnāc un uzzini - piektdien, 25. novembrī, 15:00!

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates