Biosfēras modeļi

bio

“Akmeņu otrā dzīve”

Foto izstāde BERNADETA ALPERNA (Ungārija)

 

“Akmeņu otrā dzīve”

2016. gada oktobrī

Valmieras Valsts ģimnāzijas konferenču zālē (sporta angāra korpusā )

Sinagogu ēkas, kas kādreiz bija organiska Eiropas ebreju kultūras un reliģiskās dzīves sastāvdaļa, joprojām atrodas vēsturiskajās Eiropas pilsētās. Šodien, esot pārbūvētā vai pussabrukuma stāvoklī, tās līdzinās tukšām čaulām, kam atņemtas to kādreizējās funkcijas. Dažkārt varenas, citkārt pieticīgas un funkcionālas, šīs ēkas, kas kādreiz kalpoja reliģiskai kopienai, tagad tiek izmantotas kā koncertzāle, muzejs, mēbeļu veikals, olimpiskais sporta centrs, policijas iecirknis, ugunsdzēsības stacija un pat ķīmiskā tīrītava. Divās no tām pat atradu katoļu baznīcu un mošeju.

Lasīt tālāk: “Akmeņu otrā dzīve”

Pasakas par bezmiegu

Valmieras Vaists ģimnāzijas konferenču zālē

04.04.- 28.04.2016.

ATKLĀŠANA 7.04. PLKST 12:10

Untitled-1

Krista Burānes personālizstādē „Pasakas par bezrniegu" ir apskatāmas 12 lielformāta fotogrāfijas, kuras papildina audio ieraksti ar Parīzē satikto cilvēku dziedātām šūpuļdziesmām un mākslinieces sarakstītās pasakas par fotogrāfiju varoņiem.

Izstāde stāsta, kā cilvēki pretojas pilsētas agresīvajai dzīvei ar pasaku un miega dziesmu palīdzību, Tā ir fotogrāfijās, šūpuļdziesmās un pasakās izstāstīts stāsts par cilvēcības, maiguma, drošības un tuvības meklējumiem lielas pilsētas naktī.

Pilsētas nakts un dienas dzīvi raksturo divas pretējas dimensijas — publiskā un privātā, sociālā un individuālā. Diena pilsētniekiem ir darba, pienākumu, sociālo lomu laiks, kurā kopā ar citiem viņš steidzas dzīvot, pelnīt, satikt vajadzīgos cilvēkus, veidot karjeru, izglītoties, lai nepazustu urbānajā burzmā, steigā un ņirboņā. Vakarā atgriežoties mājās, kas lielākajai daļai pilsētnieku atrodas tā saucamajos guļamrajonos, cilvēks nonāk savas privātās dzīves robežās, „noņem grimmu", uzvelk čības, iedzer tēju, noskatās ziņu raidījumus, palasa grāmatu, iet gulēt un...NEVAR AIZMIGT.

Fotostāsta „Pasakas par bezmiegu" varone vēlās vakara stundās iziet Parīzes ielās un sastop cilvēkus, kuri paši nevar aizmigt un kas varētu mēģināt palīdzēt aizmigt viņai. Parīzē nejauši satikti, dažādu tautību cilvēki ar šūpuļdziesmu palīdzību pilsētas publiskā nomoda agresijai pretī liek mieru un miegu.

lzstādes „Pasakas par bezmiegu" fotogrāfijas, audioieraksti un pasakas tapušas Kristai 2006. gada novembrī/ decembrī uzturoties Parīzē rezidencē Citē internationale des Arts.

Izstādes pavadījumu - Parīzes ambientu - veidojis Andris Indāns (Gas of Latvia).

Krista Burāne ir fotogrāfe, teātra un kino režisore, dramaturģe un scenāriju autore, starpnozaru mākslas projektu autore, vairāku Spēlmaņu nakts, Lielā Kristapa, Dienas gada balvas kultūrā, balvas « 1 kg. kultūras » nomināciju īpašniece un laureāte.

 

Lasīt tālāk: Pasakas par bezmiegu

Jānis Sprudzāns "Latvijas daba"

Janis Sprudzans

Life Puzzle

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates