Sveicam un lepojamies!

Trīs Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni ieguvuši godalgotas vietas Latvijas 45.atklātajā matemātikas olimpiādē :

Rūta Ozoliņa (12.a klase) – 2.vieta

Annija Karitone (10.a klase) - 2.vieta

Ralfs Arvīds Brutāns (8.a klase) – atzinība

Paldies visiem pārējiem olimpiādes dalībniekiem par piedalīšanos!

Noslēdzies stāstu konkurss skolēniem "Mana dzimta laiku lokos"

WhatsApp Image 2018-05-18 at 08.06.51Valmieras integrētā bibliotēka organizēja konkursu “Mana dzimta laiku lokos”, kas bija veltīts Latvijas simtgadei. Konkursam savus darbus no Valmieras Valsts ģimnāzijas iesūtīja 15 skolēni, bet kopumā tika ieniegti 59 darbi. Jaunieši rakstīja par dzimtas relikvijām, ģimenes personībām, deportācijām, dzimtajām mājām.

Savdabīgi skaisti ir stāsti par dzimtas relikvijām – senu kabatas pulksteni, piparu dzirnaviņām, vecvectēva svečturi, vecvecmammas tautisko jostu, čuguna katliņu, simtgadīgām sudraba karotītēm...

Balvā skolēni saņēma pateicības un grāmatas, bet labākie 24 konkursa uzvarētāji un viņu skolotāji devās ekskursijā uz Cēsu muzeju, iepazina Cēsu vecpilsētu, Raunas pilskalnus un Staburagu. Ekskursijā devās 8.klases skolēni – Sanija Cine, Līva Klepere, Karīna Karahona, Jānis Saverass, Jēkabs Šomass.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa

"Mūsu deja Eiropai"

Lai atzīmētu Eiropas dienu 9.maiju, Gētes institūts Briselē organizēja projektu "Mūsu deja Eiropai", kurā piedalīties tika aicinātas visas Eiropas Savienības valstis. No katras dalībvalsts projektā piedalījās viena skola, kurai 30 sekunžu garā video bija jāparāda kāda deja, kas raksturotu šo dalībvalsti. Latviju pārstāvēja mūsu skolas 10.-12.klašu tautas deju kopa "Pērkonītis" ar fragmentu no dejas "Pērkoņdēli".

Uzvara konkursā "Iepazīsti Pārdaugavu svešvalodās"

201805073. maijā kopā ar citām Valsts ģimnāzijām piedalījāmies Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas rīkotajā konkursā "Iepazīsti Pārdaugavu svešvalodās". 10. līdz 12. klašu skolēni komandās veica uzdevumus krievu, vācu un angļu valodās.

Uzdevumu vērtēšanā tika ņemts vērā radošums un oriģinalitāte. Orientējoties mēs iepazināmies ar diviem Pārdaugavas rajoniem – Zemgales priekšpilsētu un Kurzemes rajonu, kā arī apmeklējām ne tikai Latvijas Nacionālo bibliotēku, bet arī Kalnciema kvartālu, LKA Edvarda Smiļģa Teātra muzeju.

Edvarda Smiļģa muzejā Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas audzēkņi bija sagatavojuši vienu no uzdevumiem saistītu ar teātra mākslu. Dalībnieku uzdevums bija izlozēt lapiņas ar vietas nosaukumu, priekšmeta nosaukumu un profesijas nosaukumu. Balstoties uz šiem vārdiem, konkursa dalībnieki veidoja nelielu skeču. Veicot šo uzdevumu, pēc noteikta laika vajadzēja mainīt darbojošās personas un valodu (vācu, angļu, krievu vai franču). Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mums bija jāatrod dažādi objekti, piemēram, Dainu skapis, lielākā grāmatu Latvijā u.c. Vēlāk sacentāmies savās zināšanās par Pārdaugavas skaistākajām vietām, pildot testu lietotnē Kahoot.

No Valmieras Valsts ģimnāzijas konkursā piedalījās 12.c klases skolniece Linda Zīle (vācu valoda), 11.b skolnieks Miķelis Jānis Benužs (angļu valoda) un 10.a klases skolniece Marija Lukina (krievu valoda). Konkursa noslēgumā mēs – Valmieras Valsts ģimnāzija ieguvām godalgoto 1. vietu un iespēju veselu gadu izmantot Oksfordas Universitātes elektronisko vārdnīcu.

Rakstu veidoja Marija Lukina (10.a klase)

Veiksmīga dalība konkursā “Latvija un latvieši”

DSC 1660Ar gandarījumu par paveikto no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas rīkotā konkursa 26.aprīlī atgriezās mūsu skolas skolēni Toms Kristiāns Popdjakuniks (10b) ar iegūto 2.vietu un Kitija Jolanta Muižniece (10a) ar iegūto 3.vietu. Valsts ģimnāziju 10.-11.klašu skolēniem rīkotais konkurss šogad notika jau 18.reizi, pulcējot kopā 32 dalībniekus no 11 Valsts ģimnāzijām. Dalība konkursā bija jāpiesaka iesūtot mājas darbu “Mans vēstījums nākamajām paaudzēm Latvijas simtgadē” un konkursa otrajā kārtā dalībniekiem bija jāsagatavo publiskā runa angļu, vācu vai krievu valodā par tēmu “Cilvēki, kas mīl šo valsti, to var mainīt.” (People who love this country can change it. Barack Obama)

Paldies abiem dalībniekiem!

Sagatavoja Liāna Viduce

angļu valodas skolotāja

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates